انجمن علمی دانشجویی کامپیوتر دانشگاه ارومیه

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
دانشگاه ارومیه
دانشکده فنی گروه مهندسی کامپیوتر
مطالب
UDP (User Datagram Protocol

(TCP (Transmission Control Protocol

به معنی پروتکل کنترل انتقال می باشد و بخشی از نام مدل TCP/IP نیز از همین پروتکل گرفته شده است . این پروتکل معمولا هنگامی استفاده می شود که یک ارتباط یک به یک و مستقیم بین دو کامپیوتر را داریم و چونکه این ارتباط از نوع  Connection Oriented می باشد , پس یک ارتباط مطمئن محسوب می شود . 

Connection Oriented !!! به چه معنی است ؟

به این معنی است که قبل از اینکه داده بتواند منتقل شود , یک اتصال مطمئن بایستی برقرار گردد و این اتصال مطمئن از طریق متد Tree way Handshake یا دست دادن سه طرفه ایجاد می شود . رویه کار به شرح زیر است :
ابتدا کامپیوتر شماره 1 به کامپیوتر شماره 2 می گوید , سلام می خواهم باهات ارتباط برقرار کنم و این هم اطلاعات مورد نیاز برای برقرار ارتباط
 کامپیوتر شماره 2 جواب می دهد : ممنون اطلاعات شما دریافت شد و این هم از اطلاعات من .
در نهایت کامپیوتر شماره 1 جواب می دهد : اکنون اطلاعات متقابل مورد نیاز برای برقراری ارتباط را داریم شروع به ارتباط کنیم .
و این گونه بود که این دو کامپیوتر با یکدیگر دوست شدند و شروع به برقراری یک اتصال از نوع Connection Oriented یا اتصال مطمئن نمودند .

ادامه ...
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳
0 نظر
فایل های مربوط به بخش امنیت نشریه باینری

در ادامه مطلب می توانید آموزش های تصویری و دیگر فایل های اشاره شده در بخش امنیت نشریه باینری را دریافت کنید.

ادامه ...
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳
0 نظر
امنیت شبکه چیست؟

سازمانهای امروزی برای محافظت اطلاعات و سیستمهای اطلاعاتی از دسترسی های غیر مجاز و جلوگیری از ایجاد تغییر، از بین رفتن یا دزدی داده ها بجز در مواردی که از سوی سازمان مجوز صادر شود اهمیت دارد. در یک کلام یعنی امنیت اطلاعات. شرکت ها به این موضوع اهمیت بسیار دارند که مدیران IT به مدیران اجرایی کامل یا (chief information officers) CIO یا (chief Technology officers) CTO تبدیل می شوند.

این مطالب آموزی برای افرادی که می خواهند مسیر تبدیل شدن به یک مدیر امنیتی را آغاز کنند یا ادامه دهند مناسب است.

ادامه ...
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳
0 نظر
امنیت شبکه

امنیت شبکه از تصدیق هویّت کاربر و معمولاً توسط یک نام کاربری و یک رمز عبور آغاز می شود. از آنجایی که این موضوع تنها نیازمند به یک چیز در کنار نام کاربری ( یعنی رمز عبور) است، لذا گاهی اوقات تحت عنوان «احراز هویت تک عامله» نامیده می شود. با «احراز هویت دو عامله» برخی از چیزهایی که شما دارید، نیز استفاده می شود (به عنوان مثال یک توکن امنیتی یا قفل سخت افزاری، یک کارت ATM و یا تلفن همراه شما)، و یا با «احراز هویت سه عامله» بعضی از چیزهایی که معرف شماست نیز استفاده می شود (مانند اثر انگشت).

ادامه ...
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳
0 نظر
قدیمی تر