انجمن علمی دانشجویی کامپیوتر دانشگاه ارومیه

صفحه اصلی
تماس با ما
search search

موس و کی‌بـورد افسـانه می‌شوند

موس و کی‌بـورد افسـانه می‌شوند

موس و کی‌بـورد افسـانه می‌شوند

با موس بازی G502 proteus core همه بازی ها را ببرید

با موس بازی G502 proteus core همه بازی ها را ببرید

کمپانی لاجیتک با ارائه ی محصولی جدید برای گیمرها  بازار موس های ویژ ه بازی را در اختیار خود گرفته است با هم به بررسی ویژگی های این موس خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. کمپانی لاجیتک اخیرا محصولی جدید را روانه بازار کرده است که یم موس با نام G502 proteus core میباشد که بنا به ادعای این کمپانی به گیمر ها کمک میکند تا بازی ها را راحتر ببرند و تمام کنند. حالا این سوال پیش میاید که چه ویژگی هایی در این موس اضافه شده است که به گیمر ها در بردن بازی ها کمک میکند. با هم به ببرسی این میژگی ها میپزدازیم.

لنز هوشمند گوگل شما را ترمیناتور میکند!

لنز هوشمند گوگل شما را ترمیناتور میکند!

حتما شماهم فیلم های علمی تخیلی از جمله ترمیناتور را دیده اید که در آن یک ربات یا یک انسان مجهز به یک دید فوق بشری و یا ابر انسانی بودند و توانایی ها و قابلیت ها ی زیادی را در درون چشم خود داشتند اکنون این قابلیت در دسترش همه است تا به دیدی هوشمند و دیجیتال مجهز شوند با اختراع جدید گوگل این تخیل تا حدودی به واقعیت نزدیک شده است.در ادامه این لنز هوشمند که دید ابر انسانی را به انسان هدیه میکند بیشتر آشنا خواهید شد.

پوشش ساخته شده از چرم تمساح برای Galaxy s5

پوشش ساخته شده از چرم تمساح برای Galaxy s5

بدون شک اگر شما هم گوشی جدید سامسونگ Galaxy s5 را در دست گرفته باشید و درب پشت آن را لمس کرده باشید احساس میکنید که بیشتر شبیه جنس و مواد استفاده شده در گوشی های ارزان قیمت است .این مشکل آنقدر مشهود است که یک شرکت به فکر ساخت چیزی برای حل این مشکل افتاد و به نظر میرسد که موفق به حل این مشکل شده است.

گزارش عملکرد مالی AMD در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴: درآمد ۱.۴ میلیارد دلاری به همراه ضرر ۲۰ میلیون دلاری

گزارش عملکرد مالی AMD در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴: درآمد ۱.۴ میلیارد دلاری به همراه ضرر ۲۰ میلیون دلاری

کمپانی ای‌ام‌دی در کنفرانسی که روز گذشته با حضور سهام‌داران این شرکت برگزار نمود، گزارش کاملی از عملکرد و بازده مالی این شرکت در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۴ ارایه کرد. در فصل گذشته درآمد این کمپانی رشد ۲۸ درصدی را شاهد بوده، اما سود خالص آن‌ها منفی بوده است.

نمایشگر روی سطح صاف

نمایشگر روی سطح صاف

با پیشرفت روزافزون و دستاوردهای دنیای فناوری در آینده شاهد تعمیم وب به فضای کل خانه و بهره‌گیری از اطلاعات آن در گوشه گوشه‌ی زندگی خود خواهیم بود. از این رو مایکروسافت مفهومی جدید را در این راستا معرفی کرده که IllumiRoom نام گرفته است. متخصصان مایکروسافت درصدد تبدیل صفحات تخت موجود در خانه به نمایشگرهایی تعاملی هستند که قادرند در اثر شرایط محیطی از جمله دستورات کاربر محتویات مرتبط را نمایش دهند. مایکروسافت در SurroundWeb از تمامی ابزار‌های خود از جمله ایکس‌باکس وان، تلفن‌هوشمند ویندوزفونی و تبلت‌های ویندوزی بهره می‌برد.

ابر خازن سیلیکونی

 ابر خازن سیلیکونی

دانشمندان علم مواد در یک دانشگاه، ابر خازنی تولید کرده اند که از سیلیکون ساخته شده. ایده این است که خازن های سیلیکونی را در تراشه هایی در داخل تلفن جا سازی کنند تا فقط با یک بار شارژ، دستگاه برای هفته ها روشن بماند یا حتی با تعبیه سلول های خورشیدی از آن برای تأمین نیرو استفاده شود. این دستاورد که در مجله علمی Nature هم منتشر شده نخستین ابر خازن سیلیکونی است که انرژی را با جمع کردن یون ها در یک سطح متخلخل ذخیره می کند. بر خلاف باتری ها که بر اساس واکنش های شیمیایی کار می کنند، این ابر خازن سیلیکونی می تواند ظرف چند دقیقه شارژ شود ولی روند تخلیه یا دشارژ بسیار کندتری از باتری ها داشته باشد. پیشتر به خاطر نحوه واکنش با اکترولیت هایی که یون های ذخیره انرژی را ایجاد می کنند تصور می شد که سیلیکون، عنصر مناسبی برای ابر خازن ها نیست. 

صفحه اول
1
2
3
4
5
صفحه آخر