1.توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

حقوق میانگین: 90060 دلار

این توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هستند که تکنولوژی را برای شما کاربردی و جذاب می‌کنند. آنها برای شما برنامه‌های رنگارنگ می‌سازند و مسئولیت خرابی‌ها و مشکلات را نیز بر عهده می‌گیرند.

2.تحلیلگر سیستم‌های کامپیوتری

حقوق میانگین: 79680 دلار

بیشتر از یک چهارم این افراد برای شرکتهای طراحی سیستم‌های کامپیوتری کار می‌کنند، اما خب برای حوزه‌های دیگری چون علوم، بهداشت و درمان، بانکداری و امور مالی هم می‌توان از آنها استفاده کرد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2022 شاهد رشد 24.5 درصدی در این شغل باشیم.

3.توسعه‌دهندگان وب

حقوق میانگین: 62500 دلار

این توسعه‌دهندگان مسئولیت طراحی، نویگیشن، کارایی و عملکرد سایتهای مورد علاقه شما را دارند. برای آغاز کار در این رشته باید مهارت در کدنویسی داشته باشید و به اصول طراحی وب آشنا باشید.

4.تحلیلگر امنیت اطلاعات

حقوق میانگین: 86170 دلار

کار این تحلیل‌گران ایستادن در مقابل حملات مجازی و نگه داشتن امنیت سیستمهای یک کمپانی است. آنها روی ارزیابی ریسک، ارزیابی آسیب‌پذیری و برنامه‌های دفاعی تمرکز می‌کنند و از اطلاعات دولت و کمپانی‌ها در برابر هر گونه نفوذ حفاظت می‌کنند.

5.مدیر پایگاه داده

حقوق میانگین: 77080 دلار

مدیران پایگاه داده، تحلیل و طراحی پایگاه داده‌های ایجاد کار و بیزینس را فرامی‌گیرند، این افراد معمولا بیشتر از 40 ساعت در هفته کار می‌کنند و پایگاه داده‌هایی می‌سازند که با نیاز کارفرمایشان هماهنگی داشته باشد.

6.مدیر آی‌تی

حقوق میانگین: 120950 دلار

مدیران آی‌تی هدایت کنندگان کمپانی‌ها در جهت سازگار کردن بیزینس، ساختار، نیازها و اهداف با فن‌آوری هستند. آنها بایستی همزمان دارای مهارت‌های عالی کامپیوتری، فنی و مدیریتی باشند.

7.برنامه نویس کامپیوتر

حقوق میانگین:74280 دلار

برنامه نویسان کامپیوتر در واقع زبان شناسان تکنولوژی هستند. آنها با داشتن دانش مربوط به زبان‌های C++ و جاوا، برنامه‌هایی را برای کامپیوتر و دستگاه‌های هوشمند ما می‌نویسند. افراد فعال در این حوزه بایستی به کار در گروه نیز آشنا باشند.

8.مدیر سیستم‌های کامپیوتری

حقوق میانگین: 72560 دلار

این شغل با سرمایه‌گذاری کمپانی‌ها در زیربناهای تکنولوژیکی افزایش می‌یابد. این مدیران مسئول ایجاد سیستمی برای مدیریت جریان کاری کمپانی‌ها، تشخیص و حل مشکلات شبکه‌ای و نگهداری از تجهیزات و نرم‌افزارها هستند.

9.متخصص پشتیبانی کامپیوتری

حقوق میانگین: 59090 دلار

این افراد ناجیانی هستند که مشکلات کامپیوتری شما را پیدا کرده و در سریعترین زمان ممکن به حل آنها می‌پردازند. آنها بغیر از داشتن مهارت‌های فنی، نیاز به داشتن مهارت‌های ارتباطی نیز هستند.